Info pro jezdce SP 2023

2023.

Na zasedání vedoucích jednotlivých klubů 23.2.2023 byly dohodnuty tyto změny pro letošní ročník 2023

  • V případě jakéhokoliv porušení pravidel Slováckého Poháru, nesportovního chování, ničení majetku nebo neuposlechnutí výzvy pořadatele si pořadatel vyhrazuje právo, okamžitě vykázat jezdce případně celý jeho tým a doprovod z prostoru závodiště, depa nebo pozemků k trati přilehlým bez náhrady startovného. Toto pravidlo platí po celý závodní víkend – PÁ/SO/NE. V případě přenocování v prostorech depa jsou všichni jezdci povinni dodržovat noční klid a pravidla slušného chování. Všichni závodníci v depu jsou povinni si po sobě odvézt odpadky a uklidit depo.
  • V prostoru depa a bufetu platí zákaz jízdy na pitbike/motocyklu mimo příjezdu a odjezdu na trať, případně kontrolu čipu k časomíře.
  • Za všechny děti a nezletilé jsou po celý čas závodu zodpovědni jejich rodiče případně zákonní zástupci. Toto platí po celou dobu akce i mimo závodní trať.
  • V sezóně 2023 bude z časových důvodů o jednu rozjížďku méně – Třída Amatér se pojede pouze jedna skupina. Při naplnění startovního roštu (bude se lišit na daných závodištích podle kapacity roštu) nebudou další jezdci do závodu příjati. To platí i pro všechny ostatní kategorie. Výjimku tvoří pouze ,,náhradníci,, kteří souhlasí se startem z druhé řady roštu. ,,Náhradníků,, bude pouze omezený počet – vždy na uvážení pořadatele.
  • Registrace startovních čísel před sezónou nebude jako minulý rok. Závazná registrace bude spuštěna až přímo pro první závod v Prakšicích.
  • Startovné pro sezónu 2023 činí 1000,- kč/závod, dětské kategorie 50/65/85ccm 500,- kč/závod. Dětské kategorie budou vyhlašovány pouze do 5tého místa.
  • Všechny závody budou měřeny čipovou časomírou. Poplatek za čip – 50kč,- 1/ks
  • Jezdecké kategorie budou v letošní sezóně označeny barevnou nálepkou. Tuto rozlišovací barevnou nálepku obdrží všichni jezdci zdarma u časoměřičů při registraci/kontrole čipů. V případě ztráty či poškození budou k dispozici během celého dne. Povinně si ji všichni nalepí na přední tabulku už před prvním tréninkem. Jezdec bez rozlišovací nálepky nebude vpuštěn na trénink nebo do závodu.